Termálne kúpalisko a Wellness

NOVOLANDIA

Najväčšou vzácnosťou Novolandie, ktorá sa nachádza v regióne Novohrad v obci Rapovce pri Lučenci, je unikátna reliktná morská voda – geotermálny prameň s teplotou 38,1 °C, ktorý bol vyvŕtaný v roku 2007 v hĺbke 1501 m. Svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením pripomína morskú vodu. Je pozostatkom morských vôd vsiaknutých do vápencového kolektora v období pred cca 24 miliónmi rokov.

V areáli termálneho kúpaliska sú 4 bazény – sedací oddychový, detský, plavecký a relaxačný. V bazénoch je termálna voda, ktorá prehreje kĺby, svaly a zlepší krvný obeh, ale vďaka vysokému obsahu minerálov a stopových prvkov zlepšuje aj vitálnu funkciu vnútorných orgánov, kože a svalstva. Kúpalisko ponúka aj drevené fínske kade, kde Vám termálnu vodu zohrejú podľa želania.

V roku 2016 bolo otvorené Wellness, ktoré disponuje saunovým a bazénovým svetom a je v prevádzke celoročne. V saunovom svete sa nachádza fínska sauna, infrasauna, soľná aj bylinná parná sauna, laconium či vyhrievaná lavica. K dispozícii je tiež ochladzovací bazénik, fínske vedro, špeciálne sprchy a vírivka. Nechýba ani oddychová miestnosť – tepidárium, lobby bar a klubovňa s detským kútikom.

V bazénovom svete wellness centra môžu návštevníci využívať vnútorný detský bazén a vonkajší výplavový s reliktnou morskou vodou.

KONTAKT

NOVOLANDIA – Termálne kúpalisko a Wellness
Ulica Samota 269/1
985 31 Rapovce

+421 918 949 308
+421 917 114 847

thermalpark.novolandia@gmail.com

www.aquaparknovolandia.sk