Letné termálne kúpalisko

Patince

Letné termálne kúpalisko Patince sa nachádza 15 km od Komárna smerom na Štúrovo pri najjužnejšej obci Slovenska, Patince, v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území republiky.

Rekreačný areál bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 160–200 m, má teplotu 27 C°. Minerálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo a jeho choroby.

Kúpalisko ponúka pre návštevníkov 6 bazénov a 3 tobogany.
Športový bazén slúži pre plavcov, poskytuje možnosť usporiadania vodného póla, plaveckých pretekov a iných vodno-športových činností. Rekreačný detský bazén s teplotou termálnej vody 27 – 28 °C slúži pre neplavcov a zabezpečí zábavu pre väčšie deti. Malý detský bazén s teplotou termálnej vody 27 – 30 °C slúži pre najmenších (aj s rodičmi). Sedací (oddychový) bazén s 30 – 33 °C termálnou vodou ponúka zážitok aj v zamračenom počasí. Plavecký bazén s 27 – 29 °C termálnou vodou slúži rekreačným plavcom, ktorí sú menej nároční na dĺžku trate. Dopadový bazén je súčasťou Toboganového svetu. Skladá sa z troch dráh: najdlhší tobogan Anaconda, najprudkejší Kamikaze a najširší Family-superšmykľavka.

Priestory kúpaliska vďaka náučnému chodníku, ktorý sa skladá z troch jazierok, dokonale odrážajú aj miestnu spätosť s prírodou. Jazierka sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti Toboganového sveta. V jazierkach môžeme nájsť rôzne druhy rýb ako napríklad jeseterov, zlaté rybky, kapry, gupky ale aj žaby, korytnačky či užovky. V spojitosti s jazierkami s podarilo do areálu prilákať aj pár krásnych rybárikov riečnych.

Sme otvorení v letnej sezóne denne od 7:30 do 20:00.

KONTAKT

Kúpalisko Patince
946 39 Patince

+421 903 444 834
+421 902 179 079

kupele@bonaparte.sk

www.patincekupalisko.sk