Kúpalisko

MARGITA-ILONA

Termálne kúpalisko je súčasťou rekreačného zariadenia MARGITA – ILONA, ktoré leží v Ipeľskej pahorkatine pri riečke Sikenica vo vzdialenosti približne 6 km od Levíc, v mestskej časti Kalinčiakovo.

Teplé termálne pramene boli známe už v roku 1915, na liečebné účely sa začali využívať až v prvej polovici 20. storočia.

Bazény sa plnia vodou z vlastných vrtov o teplote 25°C. Ide o vlažnú vápenato-horečnatú teplicu s mierne zvýšenou mineralizáciou na úrovni 1000 mg/l. Celková bazénová plocha je 2750 m2, kúpalisko disponuje 50m plaveckým bazénom, obľúbený je rekreačný bazén s pozvoľným plážovým vstupom, bazén pre deti do 6 rokov je zohrievaný solárnymi kolektormi a vďaka tomu je jeho teplota nad 30°C. Kúpalisko tvorí s autokempingom jeden komplex, ktorý je využívaný hlavne v letných prázdninových mesiacoch, nakoľko ubytovanie je zamerané na rodiny s deťmi. V areáli je tobogan, vodný sklz, ihriská na rôzne loptové hry, dostatočný počet bufetov a reštaurácií. Areál celého zariadenia je rozľahlý, kúpalisko spolu s kempingom zaberá rozlohu 8 ha a každý si tam môže nájsť svoje miesto na oddych počas letných dní.

 

KONTAKT

Kúpalisko MARGITA-ILONA
Levice
časť Kalinčiakovo

+421 36 631 42 86
+421 36 631 29 54

margita-ilona@margita-ilona.sk

www.margita-ilona.sk